Wypożyczalnia rowerów Jakuszyce, sprzedaż rowerów MTB
Wypożyczalnia rowerów Jakuszyce, sprzedaż rowerów MTB
Wypożyczalnia rowerów Jakuszyce, sprzedaż rowerów MTBlogo
W maju wypożyczalnia czynna jest w soboty i niedziele - od poniedziałku do piątku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub rezerwację drogą mailową

Czeskie Izery Rowerem

Trudna trasa, dla zaawansowanych rowerzystów.

Zaczynamy spokojnie na Polanie Jakuszyckiej i jedziemy płaskim asfaltowym odcinkiem drogi do Schroniska Orle, ok. 500 m. dalej skręcamy w lewo przez mostek nad strumieniem – zaczyna się droga szutrowa przeplatana kamieniami.

02-cyklisto-zejdz-z-roweru
Cyklisto zejdź z roweru!
01-Most-graniczny-na-Izerze
Most graniczny na Izerze

Docieramy do mostu na Izerze i przchodzimy na Czeską stronę Gór Izerskich. Przed na mi podejście po „drewnianych schodach”, i ok. kilometrowy odcinek trudnej drogi – kamienie i jesteśmy w Izerce – turystyczna wioska w Izerach. Jedziemy dalej przez Smedavę i wspinamy się po zboczu Izery( szczyt). Kolejny odcinek jest płaski/z górki – i jesteśmy na wysokich skałach – Krasna Mari – rewelacyjne widoki. Mijamy Ptaci Kupy i dalej w miarę lekką trasą jesteśmy w Novej Loukie – czas na małe co nieco… Następnie interwałowy odcinek do zbiornika Josefuv Dul – robi wrażenie i zjazd do miejscowości o tej samej nazwie. W miasteczku za kierunkowskazem kierujemy się do Izerki – czeka na nas dłuuugi podjazd ( i stromy ). W środkowej części odcinka kilka wypłaszczeń, ale 80% to podjazd… I jesteśmy w Izerce, dalej po śladach wracamy do Szklarskiej Poręby Jakuszyc. Powodzenia!

  • Dystans: 58,3  km
  • Przewyższenie: 420 m
  • Stopień trudności: Trudny
  • Czas trwania: 4 h 19 min