http://roweryizery.pl Oferujemy Państwu pełny zakres usług dotyczący wynajmu i sprzedaży rowerów górskich (MTB). Przetestuj rowery górskie Head w Jakuszycach. Sat, 29 Jul 2017 16:09:39 +0000 pl-PL hourly 1 Trasa rowerowa Pętla Harrachov http://roweryizery.pl/trasa-rowerowa-petla-harrachov/ Thu, 02 Jul 2015 21:02:06 +0000 http://roweryizery.pl/?p=1341 Zaczynamy na Polanie Jakuszyckiej, jedziemy główną drogą w kierunku Harrachova. ok 300 m po przekroczeniu granicy skręcamy w lewo i zaczyna się pierwszy konkretny podjazd. Wspinamy się na wysokość ( asfalt) ponad 1000 m.n.p.m i dalej trasa interwałowa, zjazd podjazd. Dla mocnych rowerzystów polecamy podjazd od skrzyżowania Pod Voseckou Boudou do schroniska Vosecka Bouda – kilometr ostrego podjazdu po drodze szutrowej. Piękne widoki. Następnie czeka nas zjazd wzdłuż malowniczej rzeki Mumlava do Harrachova, po drodze mijamy robiący wrażenie wodospad. W Harrachovie kierujemy się na Mytiny, tamprzenosimy rowery przez tory kolejowe na stacji i kierujemy się do [...]]]> Zaczynamy na Polanie Jakuszyckiej, jedziemy główną drogą w kierunku Harrachova. ok 300 m po przekroczeniu granicy skręcamy w lewo i zaczyna się pierwszy konkretny podjazd. Wspinamy się na wysokość ( asfalt) ponad 1000 m.n.p.m i dalej trasa interwałowa, zjazd podjazd. Dla mocnych rowerzystów polecamy podjazd od skrzyżowania Pod Voseckou Boudou do schroniska Vosecka Bouda – kilometr ostrego podjazdu po drodze szutrowej. Piękne widoki. Następnie czeka nas zjazd wzdłuż malowniczej rzeki Mumlava do Harrachova, po drodze mijamy robiący wrażenie wodospad. W Harrachovie kierujemy się na Mytiny, tamprzenosimy rowery przez tory kolejowe na stacji i kierujemy się do Polski. Na pierwszej skrzyżowaniu skręcamy w prawo i drogą szutrową z wybojami dotrzemy do Rozdroża pod Działem Izerskim, tam odbijamy w prawo i asfaltem wracamy do Jakuszyc. Oznaczenie tras: trasa nr 2 po stronie czeskiej bardzo dobrze oznaczona.


]]> Nosidełko turystyczne dla dzieci http://roweryizery.pl/nosidelko-turystyczne-dla-dzieci/ http://roweryizery.pl/nosidelko-turystyczne-dla-dzieci/#comments Thu, 23 Apr 2015 13:34:28 +0000 http://roweryizery.pl/?p=1297 « Do wypożyczalni Posiadamy w naszej ofercie nosidełko turystyczne dla dzieci firmy Neverland.

Parametry: Normy bezpieczeństwa: EN 13209-1:2004 TUV GS Materiały: Poliamid 600D/PU HD Kieszenie: Kieszeń górna termiczna Kieszeń dolna (z wyjmowaną matą) Trzy kieszonki siatkowe Dwie kieszonki na pasie biodrowym Regulowany pas piersiowy (z gwizdkiem ratunkowym) Regulowany pas biodrowy Regulowane strzemiona na nogi dziecka Anatomiczne szelki z regulacją wysokości, długości oraz kąta nachylenia Siatka wentylacyjna na plecach Wymiary maty: 80×35 cm Wymiary: Wysokość: 74 cm Szerokość: 35 cm Głębokość: 35 cm – góra (45 cm z rozłożonym stelażem) Waga: 2,2 kg Dopuszczalna waga dziecka: 20 [...]]]> « Do wypożyczalni Posiadamy w naszej ofercie nosidełko turystyczne dla dzieci firmy Neverland.

nosidełko dziecięce koala firmy neverland

Parametry:

Pomocne cechy nosidełka

]]> http://roweryizery.pl/nosidelko-turystyczne-dla-dzieci/feed/ 1 Nowe, serwisowane rowery!!! http://roweryizery.pl/nowe-serwisowane-rowery/ http://roweryizery.pl/nowe-serwisowane-rowery/#respond Fri, 11 Jul 2014 11:18:26 +0000 http://roweryizery.pl/?p=937 W naszej ofercie znajdziecie Państwo rowery marki HEAD: MTB, trekkingowe, dziecięce. Dysponujemy 50 rowerami górskimi i trekkingowymi dla dorosłych i młodzieży oraz 10 rowerami dla dzieci w różnych rozmiarach. Posiadamy również przyczepki rowerowe do przewozu dzieci norweskiej firmy NordicCab oraz foteliki dla dzieci montowane na ramie roweru. Więcej o naszej ofercie. ]]> W naszej ofercie znajdziecie Państwo rowery marki HEAD: MTB, trekkingowe, dziecięce. Dysponujemy 50 rowerami górskimi i trekkingowymi dla dorosłych i młodzieży oraz 10 rowerami dla dzieci w różnych rozmiarach. Posiadamy również przyczepki rowerowe do przewozu dzieci norweskiej firmy NordicCab oraz foteliki dla dzieci montowane na ramie roweru.
Więcej o naszej ofercie. ]]> http://roweryizery.pl/nowe-serwisowane-rowery/feed/ 0 Czeskie Izery Rowerem http://roweryizery.pl/czeskie-izery-rowerem/ http://roweryizery.pl/czeskie-izery-rowerem/#comments Tue, 24 Jun 2014 20:45:49 +0000 http://roweryizery.pl/?p=886 Trudna trasa, dla zaawansowanych rowerzystów.

Zaczynamy spokojnie na Polanie Jakuszyckiej i jedziemy płaskim asfaltowym odcinkiem drogi do Schroniska Orle, ok. 500 m. dalej skręcamy w lewo przez mostek nad strumieniem – zaczyna się droga szutrowa przeplatana kamieniami.

Docieramy do mostu na Izerze i przchodzimy na Czeską stronę Gór Izerskich. Przed na mi podejście po “drewnianych schodach”, i ok. kilometrowy odcinek trudnej drogi – kamienie i jesteśmy w Izerce – turystyczna wioska w Izerach. Jedziemy dalej przez Smedavę i wspinamy się po zboczu Izery( szczyt). Kolejny odcinek jest płaski/z górki – i jesteśmy na wysokich [...]]]> Trudna trasa, dla zaawansowanych rowerzystów.

Zaczynamy spokojnie na Polanie Jakuszyckiej i jedziemy płaskim asfaltowym odcinkiem drogi do Schroniska Orle, ok. 500 m. dalej skręcamy w lewo przez mostek nad strumieniem – zaczyna się droga szutrowa przeplatana kamieniami.

02-cyklisto-zejdz-z-roweru
Cyklisto zejdź z roweru!
01-Most-graniczny-na-Izerze
Most graniczny na Izerze

Docieramy do mostu na Izerze i przchodzimy na Czeską stronę Gór Izerskich. Przed na mi podejście po “drewnianych schodach”, i ok. kilometrowy odcinek trudnej drogi – kamienie i jesteśmy w Izerce – turystyczna wioska w Izerach. Jedziemy dalej przez Smedavę i wspinamy się po zboczu Izery( szczyt). Kolejny odcinek jest płaski/z górki – i jesteśmy na wysokich skałach – Krasna Mari – rewelacyjne widoki. Mijamy Ptaci Kupy i dalej w miarę lekką trasą jesteśmy w Novej Loukie – czas na małe co nieco… Następnie interwałowy odcinek do zbiornika Josefuv Dul – robi wrażenie i zjazd do miejscowości o tej samej nazwie. W miasteczku za kierunkowskazem kierujemy się do Izerki – czeka na nas dłuuugi podjazd ( i stromy ). W środkowej części odcinka kilka wypłaszczeń, ale 80% to podjazd… I jesteśmy w Izerce, dalej po śladach wracamy do Szklarskiej Poręby Jakuszyc. Powodzenia!


]]> http://roweryizery.pl/czeskie-izery-rowerem/feed/ 1 ROWEREM Z JELENIEJ GÓRY PRZEZ PRZEŁĘCZ OKRAJ POD ŚNIEŻKĘ DO MALEJ UPY http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-jelenia-gora-okraj-mala-upa/ http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-jelenia-gora-okraj-mala-upa/#respond Thu, 12 Jun 2014 14:22:49 +0000 http://roweryizery.pl/?p=861 Trasa dla mocnych rowerzystów, po drodze piękne krajobrazy, długie i ostre podjazdy i zjazdy, drogi asfaltowe, szutrowe. Dystans: 76,0 km Przewyższenie: 819 m Stopień trudności: Trudny Czas trwania: 5 h 15 min

]]> Trasa dla mocnych rowerzystów, po drodze piękne krajobrazy, długie i ostre podjazdy i zjazdy, drogi asfaltowe, szutrowe.

]]> http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-jelenia-gora-okraj-mala-upa/feed/ 0 Trasa rowerowa PAŁAC WOJANÓW – DOLINA BOBRU – JANOWICE WIELKIE http://roweryizery.pl/trasa-rowerowa-palac-wojanow-dolina-bobru-janowice-wielkie/ http://roweryizery.pl/trasa-rowerowa-palac-wojanow-dolina-bobru-janowice-wielkie/#respond Thu, 12 Jun 2014 14:15:15 +0000 http://roweryizery.pl/?p=857 Łagodna trasa, biegnąca brzegiem rzeki Bóbr. Przepiękne krajobrazy w scenerii Rudaw Janowickich, Gór Sokolich i Gór Ołowianych. Dystans: 20,8 km Przewyższenie: 52 m Stopień trudności: Łatwy Czas trwania: 0 h 53 min

]]> Łagodna trasa, biegnąca brzegiem rzeki Bóbr. Przepiękne krajobrazy w scenerii Rudaw Janowickich, Gór Sokolich i Gór Ołowianych.

]]> http://roweryizery.pl/trasa-rowerowa-palac-wojanow-dolina-bobru-janowice-wielkie/feed/ 0 GÓRY IZERSKIE ROWEREM DO CHATKI GÓRZYSTÓW http://roweryizery.pl/gory-izerskie-rowerem-do-chatki-gorzystow/ http://roweryizery.pl/gory-izerskie-rowerem-do-chatki-gorzystow/#comments Mon, 02 Jun 2014 18:45:05 +0000 http://roweryizery.pl/?p=844 Urocza trasa rowerowa z Polany Jakuszyckiej do Chatki Górzystów przez Schronisko Orle.

Z Polany Jakuszyckiej ruszamy wzdłuż głównej drogi w kierunku Harrachova, po pokonaniu ok. 500 m. skręcamy w prawo na asfaltową drogę do Schroniska Orle (5 km.) Następnie drogą szutrową jedziemy w kierunku Chatki Górzystów. Po pokonaniu ok. 2 km. drogi biegnącej przez las szlak biegnie wzdłuż rzeki Izery – trasa prowadzi przez łąki, torfowiska – przepiękne krajobrazy, idealne miejsce na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Po kolejnych 3 km. jesteśmy w Chatce Górzystów. Droga powrotna: dla wszystkich poza doświadczonymi rowerzystami polecamy powrót “po śladach”, dla [...]]]> Urocza trasa rowerowa z Polany Jakuszyckiej do Chatki Górzystów przez Schronisko Orle.

Z Polany Jakuszyckiej ruszamy wzdłuż głównej drogi w kierunku Harrachova, po pokonaniu ok. 500 m. skręcamy w prawo na asfaltową drogę do Schroniska Orle (5 km.) Następnie drogą szutrową jedziemy w kierunku Chatki Górzystów. Po pokonaniu ok. 2 km. drogi biegnącej przez las szlak biegnie wzdłuż rzeki Izery – trasa prowadzi przez łąki, torfowiska – przepiękne krajobrazy, idealne miejsce na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Po kolejnych 3 km. jesteśmy w Chatce Górzystów. Droga powrotna: dla wszystkich poza doświadczonymi rowerzystami polecamy powrót “po śladach”, dla doświadczonych “górali” powrót przez: Halę Izerską – tą samą drogą ok. 1,5 km., odbijamy w lewo w stronę Jagnięcego Jaru i dalej w lewo wjeżdżamy na Końską Ścieżkę( drewniane kładki przeplatane wąską ścieżką), następnie delikatny zjazd do Rozdroża pod Cichą Równią, i dalej zjazd asfaltem ok. 3 km, przed torami kolejowymi skręcamy w prawo na “polną drogę” – po 400 m. jesteśmy w Jakuszycach

 

]]> http://roweryizery.pl/gory-izerskie-rowerem-do-chatki-gorzystow/feed/ 1 ROWEREM W IZERACH: KOPALNIA STANISŁAW, CHATKA GÓRZYSTÓW http://roweryizery.pl/trasy-rowerowe-rowery-gorskie-kopalnia-stanislaw/ http://roweryizery.pl/trasy-rowerowe-rowery-gorskie-kopalnia-stanislaw/#respond Mon, 26 May 2014 17:58:14 +0000 http://roweryizery.pl/?p=180 Trasa z pięknymi widokami na Karkonosze, Niziny Dolnośląskie, Dolinę Izery.

Jazdę zaczynamy na Polanie Jakuszyckiej w kierunku Szklarskiej Poręby, przed stacją paliw skręcamy w lewo – drogą asfaltową pzez Rozdroże pod Cichą Równią dojeżdzamy do Kopalni Stanisław – koniec drogi asfaltowej.

Wspinamy się na sam szczyt nad wyrobiska – Izerskie Garby – przed nami jeden z najpiękniejszych widoków na Karkonosze, Izery i Równiny Dolnośląskie – przy dobrej pogodzie widoczność na ponad 100 km.

Dalej czekają nas 3 zjazdy/podjazdy, Sine Skałki z widokiem na Świeradów Zdrój, Halę Izerską, dalej zjazd do Rozdroża pod Kopą. Skręcamy w lewo [...]]]> Trasa z pięknymi widokami na Karkonosze, Niziny Dolnośląskie, Dolinę Izery.

Jazdę zaczynamy na Polanie Jakuszyckiej w kierunku Szklarskiej Poręby, przed stacją paliw skręcamy w lewo – drogą asfaltową pzez Rozdroże pod Cichą Równią dojeżdzamy do Kopalni Stanisław – koniec drogi asfaltowej.

Wspinamy się na sam szczyt nad wyrobiska – Izerskie Garby – przed nami jeden z najpiękniejszych widoków na Karkonosze, Izery i Równiny Dolnośląskie – przy dobrej pogodzie widoczność na ponad 100 km.

Dalej czekają nas 3 zjazdy/podjazdy, Sine Skałki z widokiem na Świeradów Zdrój, Halę Izerską, dalej zjazd do Rozdroża pod Kopą. Skręcamy w lewo w stronę Jagnięcego Jaru, 100 m przed J.J. skręt w prawo- zjazd Siną Drogą, na krzyżówce odbijamy w prawo – Ceglaną Drogą docieramy do asfaltu prowadzącego do Chatki Górzystów ( w lewo ). Z Chatki powrót szutrem wzdłuż Izery do Orla i dalej asfaltem do Jakuszyc.

]]> http://roweryizery.pl/trasy-rowerowe-rowery-gorskie-kopalnia-stanislaw/feed/ 0 Kontakt http://roweryizery.pl/kontakt-wypozyczalnia-rowerow/ http://roweryizery.pl/kontakt-wypozyczalnia-rowerow/#comments Tue, 18 Feb 2014 18:58:14 +0000 http://roweryizery.pl/?p=182 Lokalizacja wypożyczalni:

Szosa Czeska naprzeciwko ośrodka Biathlon w Jakuszycach

tel. +48667751994, tel. +48534708129 mail: deutsch +48663981750 english +48534708129

]]>

Rowery-Izery

Lokalizacja wypożyczalni:

Szosa Czeska naprzeciwko ośrodka Biathlon w Jakuszycach

tel. +48667751994,
tel. +48534708129
mail:
deutsch +48663981750
english +48534708129


[contact-form-7]
]]> http://roweryizery.pl/kontakt-wypozyczalnia-rowerow/feed/ 1 O nas http://roweryizery.pl/wypozyczalnia-rowerow-karkonosze/ http://roweryizery.pl/wypozyczalnia-rowerow-karkonosze/#comments Tue, 18 Feb 2014 18:58:14 +0000 http://roweryizery.pl/?p=76 Jesteśmy entuzjastami aktywnego wypoczynku, tereny wśród których mamy szczęście mieszkać należą do najpiękniejszych w Polsce – z tego połączenia powstał projekt wypożyczalni rowerów górskich Rowery-Izery, dzięki któremu mamy przyjemność pokazać Państwu mało znane, a z pewnością warte zobaczenia zakątki Kotliny Jeleniogórskiej. Na co dzień znajdziecie nas Państwo w Jakuszycach. Jakuszyce to dzielnica Szklarskiej Poręby położona na wysokości ok. 900 m n.p.m. w Górach Izerskich. Jest to doskonałe miejsce do turystyki rowerowej oferujące zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy rowerowe, w tym idealną na wyprawę z dziećmi płaską trasę prowadzącą brzegiem rzeki Izery.

Oczekiwania bardziej wymagających rowerzystów spełni kilkaset kilometrów górskich tras rowerowych , [...]]]> Wycieczka rowerowa do Jakuszyc

Wycieczka rowerowa do Jakuszyc

Jesteśmy entuzjastami aktywnego wypoczynku, tereny wśród których mamy szczęście mieszkać należą do najpiękniejszych w Polsce – z tego połączenia powstał projekt wypożyczalni rowerów górskich Rowery-Izery, dzięki któremu mamy przyjemność pokazać Państwu mało znane, a z pewnością warte zobaczenia zakątki Kotliny Jeleniogórskiej. Na co dzień znajdziecie nas Państwo w Jakuszycach.
Jakuszyce to dzielnica Szklarskiej Poręby położona na wysokości ok. 900 m n.p.m. w Górach Izerskich. Jest to doskonałe miejsce do turystyki rowerowej oferujące zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy rowerowe, w tym idealną na wyprawę z dziećmi płaską trasę prowadzącą brzegiem rzeki Izery.

Oczekiwania bardziej wymagających rowerzystów spełni kilkaset kilometrów górskich tras rowerowych, położonych po czeskiej i polskiej stronie granicy, w tym ok. 70 km jednokierunkowych tras Single Track w Novym Mestie pod Smrkem – Rowerowy Raj MTB.

W Dolinie Bobru
W Dolinie Bobru

Kolejne idealne miejsce do odbywania wycieczek rowerowych to dolina rzeki Bóbr przecinająca Kotlinę Jeleniogórską. Płaska trasa biegnąca wzdłuż rzeki od Pałaców Wojanów i Łomnica w kierunku Janowic Wielkich, zapewnia przepiękne krajobrazy górskie Rudaw Janowickich, Gór Ołowianych oraz Karkonoszy. Rowerzyści preferujący mocne górskie MTB znajdą tutaj dziesiątki kilometrów tras rowerowych – rewelacyjne szutry, leśne dukty – jest gdzie się zmęczyć i to w przepięknej, mało uczęszczanej okolicy.
Polecamy również wycieczki rowerowe Doliną Pałaców i Ogrodów, położoną u podnóża Karkonoszy. Jest to unikalny kompleks 30 przepięknych rezydencji – od gotyckich zamków i wież obronnych, po dwory, pałace i rezydencje, którym towarzyszą urokliwe parki krajobrazowe.

ZAPRASZAMY

]]> http://roweryizery.pl/wypozyczalnia-rowerow-karkonosze/feed/ 1 Rowerem Górskim przez kopalnię Stanisław http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-przez-kopalnie-stanislaw/ http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-przez-kopalnie-stanislaw/#respond Wed, 12 Feb 2014 21:15:36 +0000 http://roweryizery.pl/?p=13 Wycieczka do Kopalni Stanisław w obiektywie Patrycji Mic.

http://patrycjamic.pl/

]]> Wycieczka do Kopalni Stanisław w obiektywie Patrycji Mic.

http://patrycjamic.pl/

]]> http://roweryizery.pl/rowerem-gorskim-przez-kopalnie-stanislaw/feed/ 0 Rowerem przez Izery http://roweryizery.pl/rowerem-mtb-przez-izery/ http://roweryizery.pl/rowerem-mtb-przez-izery/#respond Fri, 21 Feb 2014 14:39:35 +0000 http://roweryizery.pl/?p=242 ]]> http://roweryizery.pl/rowerem-mtb-przez-izery/feed/ 0